Iaido Takım Çalışması

Belgrad’daki Avrupa Iaido Şampiyonası için takım seçmeleri 28 Ağustos Cumartesi günü aşağıdaki adres ve saatte gerçekleştirilecektir.
Adres: İsmail Tarman İmam Hatip Ortaokulu, Konaklar, Muhtar Oya Çolpan Akyüz Sk. No:2, 34330 Beşiktaş/İstanbul
Saat: 16:30 – 19:30
Gerek şampiyona, gerek seçmeler için aşı durumunuz önem arz etmektedir. Herhangi bir sağlık riski veya eksik aşısı bulunan varsa lütfen dernek yönetimine bildiriniz.

11. Balkan Şampiyonası

18-19 Eylül 2021’de Sırbistan’ın Niş şehrinde 11. Balkan Kendo Şampiyonası’nın gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Katılmak isteyenlerin 17.08.2021 tarihine kadar aşağıdaki formu doldurmaları gerekmektedir.Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle etkinlik takviminde değişiklikler olabileceğini ya da etkinliğin iptal edilebileceğini unutmayınız. https://forms.gle/WAHti88H8BPdxmds7

Genel Kurul Kararı

3 Temmuz 2021 olağan genel kurulumuzda alınan karar ile 2022 ve sonrası için üyelik aidatımız 200 TL yapılmıştır. Derneğimize yeni üye kayıt bedeli 200 TL yapılmıştır.

Genel Kurul Sonucu

3 Temmuz 2021 olağan genel kurulumuzda yapılan seçim ile yönetim kurulumuz belirlenmiştir.

YÖNETİM KURULU    ASİL

Başkan Ahmet Batmansuyu

Başkan Vekili Ali Barış Öztürk

Genel Sekreter Berk Gökmen

Teknik Direktör Can Aydoğdu

Sayman Bengi Özgün Öztürk

YÖNETİM KURULU   YEDEK

 1. Yudum Batmansuyu
 2. Mustafa Karataş
 3. Bulut Efe Akmenek
 4. Bayram İnci
 5. Büşra Aydoğdu

DENETLEME KURULU ASİL

 1. İlker Akyıldırım
 2. Oğuz Yücel
 3. Çınar Dize Sertbarut

DENETLEME KURULU YEDEK

 1. Kaan Gökçe
 2. Karatay Özbaş
 3. Cem Ural

Dernek Genel Kurulu

Pandemi ve yasaklar nedeniyle ertelemek durumunda kaldığımız genel kurul toplantımız, uygun şartların devamı durumunda aşağıdaki şekilde gerçekleştirilecektir.

26 Haziran Cumartesi günü saat 16.00’da Hacı İzzet Sokak No. 7 Moda – Kadıköy / İSTANBULİstanbul Kadıköy Lisesi Spor Salonu Bahçesinde aşağıdaki gündemi görüşmek üzere Kendo Derneği genel kurul toplantısı yapılacaktır.

İlk toplantıda  katılım çoğunluğu sağlanamaması durumunda, ikinci toplantı nisapsız olarak  3 Temmuz Cumartesi günü aynı gündemle, aynı yerde saat 14.30’da yapılacaktır.

Kendo Derneği Yönetim Kurulu

Gündem :

1. Yoklama

2. Açılış 

3. Divan Heyetinin Seçimi

4. Faaliyet raporunun okunması ve ibrası

5. Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi

6. Dilek ve temenniler

7. Kapanış

2019 Avrupa Kendo Şampiyonası

Sırbistan’ın Belgrad şehrinde, 24-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen 28.Avrupa Kendo Şampiyonası’nda ülkemizi 6 erkek, 5 kadın ve 3 genç sporcu ve teknik ekibimiz ile temsil ettik.

İlk kez gençler kategorisinde takımımızla katıldığımız şampiyonada, genç takımımız güzel bir kendo sergilemiştir.

Erkek takımımız poolundan 1. çıktıktan sonra bir tur daha ilerleyerek son 16’ya kalma başarısı göstermiştir. Kadın takımımız da poolundan 2. çıkmıştır.

Bireysel kategorilerde pek çok sporcumuz poolundan çıkma başarısı göstermiş ve ileriki turlarda elenmişlerdir.

Tüm müsabık ve delegasyon üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2019 Balkan Kendo Şampiyonası

5-7 Nisan tarihlerinde Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen 10. Balkan Kendo Cup etkinliğinde erkek takımımız ( Cihan Engin, Can Aydoğdu, Burak Demircioğlu, Serkan Dolan, Ertunç Kurtuluş ) 3. olmuştur.

Takımımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

2019 Sumi Sensei Semineri

Uluslararası Kendo dünyasının önemli isimlerinden Masatake Sumi ( 8 dan Kendo Hanshi) Kendo Derneği katkılarıyla ülkemizde ikinci kez seminer verdi.

23 Mart – 24 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen seminerde temel kendo teknikleri, kendo kata ve kendo hakemliği konuları ele alındı. Katılımcılar Sumi sensei ile birebir çalışma imkanı da buldu.

Hocamıza yoğun programında Türkiye’ye vakit ayırıp geldiği ve öğretileri için çok teşekkür ederiz.

2018 Türkiye Kendo Şampiyonası

1-2 Aralık günlerinde Kilyos’ta bulunan Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe Kampüsü Spor Salonu’nda düzenlendi.

Bu yıl 13. sünü düzenlediğimiz bu büyük organizasyona katılan ve mücadele eden herkese teşekkür eder, derece alan sporcularımızı kutlarız. Derece alan sporcularımız için tıklayınız.

Yurt dışından gelip şampiyonada hakemlik ve düzenlendiğimiz dan sınavında juri görevini üstlenen sayın K.Sato, J.Yamazaki ve K.Yamazaki hocalarımıza destekleri için teşekkür ederiz.

Salon için bizlere yardımcı olan üniversite yönetimine ve gün içinde organizasyona yardımcı olan herkese ayrıca teşekkür ederiz.

3. İSTANBUL JAPONYA BAŞKONSOLOSLUĞU KENDO TURNUVASI

konsolosluk

24 Kasım tarihinde, Bahçeşehir Okulları Etiler Levent Kampüsünde, bu yıl 3. defa Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Kendo Turnuvası gerçekleştirildi.

Bu sene de turnuva öncesinde, çocuklar için kendonun tanıtımı amaçlı gerçekleştirilen workshop oldukça ilgi gördü.

Turnuvada Katsuninkan 1 ( Can Aydoğdu, Takaya Suzumura, Saadet Kök ) birinciliği elde ederken, ödülleri başkonsolos Nishimaki takdim etti.