TÜRKİYE KENDO ŞAMPİYONALARI

2006’dan itibaren Türkiye genelinde düzenlemiş olduğumuz şampiyonalarda dereceye girmiş olan kendoka’larımızı ve şampiyonaların ayrıntılı sonuçlarını içeren linkleri aşağıda bulabilirsiniz

2016:

Erkekler Takımlar:   Istanbul Kendo Kulübü ( İmre Sipahi, Ahmet Batmansuyu, Ryutaro Mashiko, Ertuğrul Süngü, Oğuz Yücel )

Kadınlar Takımlar: Lotus Kendo Kulübü ( Özge Eryiğit, Hümeyra Cansız, Elif Yiğit )

Mücadele Ruhu (Takımlar):  Başak Çiftçioğlu ve Özge Eryiğit

Erkekler Bireysel:

1. Can Aydoğdu

2. Berk Gökmen

3. Burak Demircioğlu ve Cihan Engin

Kadınlar Bireysel:

1. Çınar Dize Sertbarut

2. Hümeyra Cansız

3. Hande Öztürk ve Özge Eryiğit

Mücadele Ruhu (Bireysel):  Mustafa Özhan ve Tuğçe Belin

Küçükler Bireysel:

Kategori A: Şevval Er
Mücadele Ruhu: Kaan Ateş

Kategori B: Ali Ertenü
Mücadele Ruhu:  Deniz Ünan

2015:

Erkekler Takımlar:   Lotus Kendo Kulübü  (Şemseddin Moldibi, Mehmet Hoşgöz, Cihan Engin, Burak Tekelioğlu, Burak Demircioğlu)

Kadınlar Takımlar: Katsuninkan Istanbul (Tuğçe Belin, Büşra Aydoğdu, Biran Yücel)

Mücadele Ruhu (Takımlar): Serkan Dolan ve Dilan Tek

Erkekler Bireysel:

1. Can Aydoğdu

2. Egemen Doğan

3. Imre Sipahi ve Asrın Sustam

Kadınlar Bireysel:

1. Elif Yiğit

2. Hümeyra Cansız

3. Büşra Aydoğdu ve Tuğçe Belin

Mücadele Ruhu (Bireysel):  Burak Demircioğlu ve Biran Yücel

2014:

Erkekler Takımlar:   Lotus Kendo Kulübü  (Şemseddin Moldibi, Mehmet Hoşgöz, Cihan Engin, Emre Engin, Burak Demircioğlu)

Kadınlar Takımlar: Joshitai (Merve Giray, Ezgi Şan, Ekin Kara)

Mücadele Ruhu (Takımlar): Can Aydoğdu ve Hande Öztürk

Erkekler Bireysel:

1. Can Aydoğdu

2. Cihan Engin

3. Egemen Doğan ve Burak Tekelioğlu

Kadınlar Bireysel:

1. Hümeyra Cansız

2. Elif Yiğit

3. Dilan Tek ve Tuğçe Belin

Mücadele Ruhu (Bireysel): Mert Arık ve Biran Yücel

2013:

Karma Takımlar:  İstanbul Kendo Kulübü 1 (İmre Sipahi, Cihan Engin, Ahmet Batmansuyu, Mehmet Hoşgöz, Burak Demircioğlu)

Kadınlar Takımlar: İstanbul Kendo Kulübü (Hümeyra Cansız, Elif Yiğit, Yudum Pekuysal)

Mücadele Ruhu (Takımlar): Dilan Tek ve Zafer Demirtaş

Erkekler Bireysel:

1. Cihan Engin

2. Egemen Doğan

3. İmre Sipahi ve Can Aydoğdu

Kadınlar Bireysel:

1. Hümeyra Cansız

2. Merve Giray

3. Taciser Sevinç ve Zümrüt Kılıç

Mücadele Ruhu (Bireysel): Tuğçe Belin ve Serkan Yıldırım

2012:

Karma Takımlar:  İstanbul Kendo Kulübü 1 (Şemseddin Moldibi, Mustafa Özbiçer, Cihan Engin, Ahmet Batmansuyu, Mehmet Hoşgöz)

Kadınlar Takımlar: İstanbul Kendo Kulübü (Hümeyra Cansız, Marjorie Sipahi, Yudum Pekuysal)

Erkekler Bireysel:

1. Cihan Engin

2. Burak Tekelioğlu

3. Egemen Doğan ve Barış Öztürk

Kadınlar Bireysel:

1. Zümrüt Kılıç

2. Hümeyra Cansız

3. Mine Erşen ve Tuğçe Belin

Mücadele Ruhu: Büşra Aydoğdu ve Landydiovan Susanto

2011:

Erkekler Takımlar:  AKI (Barış Öztürk, Burak Tekelioğlu, Bulut Efe Akmenek, Landyovan Susanto, Zafer Demirtaş)

Kadınlar Takımlar: İstanbul Kendo Kulübü (Hümeyra Cansız, Marjorie Sipahi, Elif Yiğit)

Erkekler Bireysel:

1. Barış Öztürk

2. Mehmet Hoşgöz

3. Hakan Soyaslan ve Şemseddin Moldibi

Kadınlar Bireysel:

1. Zümrüt Kılıç

2. Marjorie Sipahi

3. Hümeyra Cansız ve Büşra Aydoğdu

Mücadele Ruhu: Marjorie Sipahi ve Burak Tekelioğlu

2010:

Takımlar Birincisi: İstanbul Kendo Kulübü 1 (İmre Sipahi, Şemseddin Moldibi, Cihan Engin, Ahmet Batmansuyu, Hakan Soyaslan)

Erkekler Bireysel:

1. Ahmet Batmansuyu

2. Cihan Engin

3. Hakan Soyaslan ve Kaan Körüklü

Kadınlar Bireysel:

1. Çınar Dize Sertbarut

2. Zümrüt Kılıç

3. Hümeyra Cansız ve Elif Yiğit

Mücadele Ruhu: Zümrüt Kılıç ve İmre Sipahi

2009:

Takımlar Birincisi: Boğaziçi Kendo Kulübü (Egemen Doğan, Ertunç Eryılmaz, Metin Onarcan, Tunç Tandoğan, Can Aydoğdu )

Erkekler Bireysel:

1. İmre Sipahi

2. Egemen Doğan

3. Şemseddin Moldibi ve Selim Özdemir

Kadınlar Bireysel:

1. Çınar Dize Sertbarut

2. Yağmur Derin

3. Zümrüt Kılıç

Mücadele Ruhu: Yağmur Derin ve Selim Özdemir

2008:

Takımlar Birincisi:  İstanbul Kendo Kulübü 1 (İmre Sipahi, Cihan Engin, Hakan Soyaslan)

Erkekler Bireysel:

1. Kaan Körüklü

2. Egemen Doğan

3. Hakan Soyaslan ve Can Aydoğdu

Kadınlar Bireysel:

1. Çınar Dize Sertbarut

2. Hümeyra Cansız

3. Aslı Sağgöz

2007:

Takımlar Birincisi: İstanbul Kendo Kulübü 3 (Mustafa Özbiçer, Pamir Kıraner, Mehmet Hoşgöz)

Bireysel:

1. İmre Sipahi

2. Cihan Engin

3. Ertunç Eryılmaz ve Mehmet Hoşgöz

2006:

Takımlar Birincisi: İstanbul Kendo Kulübü A (Egemen Doğan, İmre Sipahi, Serbülent Turan, Ertunç Eryılmaz, Akın Aşnaz)

Dan Bireysel:

1. Egemen Doğan

2. Mustafa Özbiçer

3. Akın Aşnaz

Kyu Bireysel:

1. Hakan Soyaslan

2. Tankurt Mekik

3. Mehmet Hoşgöz

Mücadele Ruhu: Pamir Kıraner ve Metin Onarcan