2016 Kendo Milli Takım Adaylığı

2016 yılı için kendo takımı aday başvuru formlarını dojo liderlerinden temin edebilirsiniz. Aday olmak isteyen kişilerin formları doldurup 10 ocak pazar gününe kadar e-mail ile Cihan Engin’e (zhentis@yahoo.com adresine) göndermelerini rica ederiz. Ocak ayında toplamda iki kez(Ankara ve İstanbul) takım seçme çalışması yapılacaktır. Takım seçme çalışmalarına katılmak zorunlu değildir ancak adaylığı pozitif etkileyecektir. Çalışma tarih ve yer bilgileri web sitemizde yayınlanacaktır.

2016 programı:
– 31 Mart – 3 Nisan Avrupa Şampiyonası (Üsküp Makedonya)
– Sonbahar (tarih henüz net değil ) 7.Balkan Şampiyonası (Romanya)

Takım kadro limiti :
Erkek 7 kişi (+3)
Kadın 7 kişi

Avrupa şampiyonası için 14 müsabık seçilecektir. Balkan Şampiyonası Takımlar kategorisi için iki erkek takım oluşturacağız. Adaylar arasından +3 kişi bu kadroya dahil edilecektir.

İlk defa aday olacaklar için hatırlatma:
Adayların son iki yıl içerisindeki yurt içi ve yurt dışı turnuvalardaki başarıları temel belirleyici faktördür. Bunun haricinde takım seçme çalışmalarındaki performansları etken unsur olarak değerlendirilecektir. Aday olarak takıma seçildiğiniz takdirde katılacağımız turnuvalara gelmeyi taahhüt etmiş oluyorsunuz. Ayrıca şubat ayından itibaren düzenli olarak yapılacak (haftada 1 gün) çalışmalara katılmanız isteniyor. Formdaki notlar kısmına belirtmek istediğiniz özel bir durumunuz var ise yazabilirsiniz (örnek : sakatlığım vardı son şampiyonaya katılamadım , herhangi bir başarım yok ancak ciddi çalışıyorum , ilerki seneler için adayım ve takımla çalışıp tecrübe kazanmak istiyorum vs gibi)

Posted in Kendo